• nawarapark1
  • nawarapark2
  • nawarapark3
Plaża w Pobierowie

Plaża w Pobierowie

Pobierowo plaża - wyjątkowe miejsce nad Bałtykiem

Są takie miejsca, które na pierwszy rzut oka nie budzą zachwytu, nie sprawiają, że wyróżniają się czymś innym od pozostałych. Są takie miejsca, których nie doceniamy, a one są wyjątkowe i powinniśmy im wiele zawdzięczać. Plaża w Pobierowie to ulubione miejsce tysięcy, jak nie milionów plażowiczów z całej Polski, północno – wschodnich i centralnych Niemiec, a nawet z Czech i Słowacji!

Co niezwykłego może być w tonach piasku? Z pozoru nic, ale często w czasie prywatnych rozmów mówimy o wąskiej plaży, przepełnionej plaży, niestrzeżonej plaży, zanieczyszczonej plaży lub zadbanej plaży – takiej jak choćby w Pobierowie.

Trudno określać plażę, jako wyjątkowe miejsce. Można jednak stwierdzić, że plaża w Pobierowie to dobre miejsce na wypoczynek. Ukojenie w promieniach słońca, nad brzegiem Bałtyku, blisko centrum miasteczka znajdą tam zarówno rodziny z małymi dziećmi, małżeństwa z długim stażem, jak i młode osoby, które nad morzem spędzając swoje wakacje wolne od nauki, czy sesji egzaminacyjnych.

Pobierowo plaża

Plaża w Pobierowie to 5 zejść na plażę na przestrzeni całego miasteczka. Te główne, przy centrum miasteczka, prowadzące od ulicy Grunwaldzkiej to zejścia poprzedzone drogą wyłożoną asfaltem i dalej zejściem po schodach. Wcześniej można odpocząć przy nowych ławkach, wytrzepać nogi, zdjąć obuwie lub spojrzeć na piękno morza.

Plaża w Pobierowie otoczona jest pieknym lasem sosnowym. Powiew zapachu lasu z dużą dawką jodu to niepowtarzalny mix, dzięki któremu opalanie na pobierowskiej plaży może przynieść nie tylko korzyści dla naszej skóry w postaci opalenizny i dostarczenia witaminy D, ale też dać dużą dawkę bezcenengo jodu.

Na plażę w Pobierowie bez problemu dostaniesz się z małym dzieckiem. W miejscowości nie brakuje zejść bez stromych schodów, dlatego mając wózek można dostać się na plażę innym zejściem. Nieco dalej, w stronę Niechorza, znajduje się zejście na plażę płaskie. Nie martw się, że będziesz szedł po piachu z wózkiem – dojście na plażę wyłożone jest płytami betonowymi.

Na terenie Pobierowa znajduje się plaża strzeżona, jak i niestrzeżona. Nad fragmentem plaży strzeżonej czuwają ratownicy z ramienia Wodnego Pogotowia Ratunkowego, którzy strzegą bezpieczeństwa plażowiczów w sezonie urlopowym przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10.00 – 18.00.

Morze w Pobierowie jest spokojne, co sprawia, że plaża jest szersza, a kąpiel bardziej bezpieczna. Na spokój wód Bałtyku w tej części wybrzeża ma wpływ m.in. brak mola, tak jak choćby w Niechorzu, czu Kołobrzegu. Woda nie uderza o molo, nie wzbudza więc jednocześnie silniejszych prądów, które trafiają na plażę w Pobierowie.

Komentarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz
Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo
Pobierowo ciekawe informacje
Noclegi w Pobierowie
Pobierowo na sportowo
Jak spędzać wolny czas w Pobierowie?
Błękitna flaga

Co zwiedzamy gdy pogoda nie dopisuje
Pobierowo dla najmłodszych
Pobierowo zimą
Ważne informacje - adresy - telefony

Galeria zdjęć
Mapa Pobierowa
Dojazd do Pobierowa
Hotele SPA
Pobierowo noclegi
Pobierowo kwatery
Pobierowo pensjonaty
Pobierowo SPA
Pobierowo willa 

Hotele Pobierowo
Pobierowo apartamenty
Pobierowo dom wczasowy
Pobierowo domki
Pobierowo pokoje
Mapa strony
facebook
google plus
login
notes

Nie masz jeszcze żadnych ofert w podręcznej liście.

tv
Pobierowo TV - filmy ośrodków w Pobierowie
Domki z bali
Domki z bali