NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner-310-150
  • baner310-150

Pobierowo plaża pachnąca żywicą…

Pobierowo jest jednym z najbardziej atrakcyjnych kurortów na Pomorzu Zachodnim. Miejscowość znajduje się z województwie zachodniopomorskim w powiecie gryfickim na Wybrzeżu Trzebiatowskim. To najbardziej wysunięta część jednej z najbogatszych gminy w Polsce - gminy Rewal. Dlaczego najbogatszej? W dużej mierze dzięki turystom, którzy chętnie odwiedzają Pobierowo i najbliższą okolicę, zostawiając tam pieniądze, ale też dzięki lokalnym przedsiębiorcom, którzy tworzą rynek usług i gwarantują odpowiednie zapełnienie przestrzeni miejskiej, bez zbędnego ścisku.

Las, morski powiew powietrza, spokój przeplatany z możliwością zabawy – takimi skojarzeniami można opisać Pobierowo.  Pomimo tego, że siedziba gminy mieści się w Rewalu, to Pobierowo jest największą miejscowością gminy Rewal, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby stałych mieszkańców.

Miejscowość ma rodowód rolniczy, na przełomie XIX i XX wieku była to typowa rolnicza osada. Rozwój infrastruktury turystycznej następuje w XX wieku, kiedy to coraz większą powierzchnię lasów, zaczynają zajmować malownicze pensjonaty, hotele, baseny.

Dziś Pobierowo to najlepiej rozwinięta baza turystyczna i noclegowa. Warto wybrać się w tą cześć Pomorza Zachodniego, ponieważ cisza lasu i spokojne położenie miejscowości, sprzyjają wypoczynkowi, zarówno rodzinnemu jak i zorganizowanemu.

W związku z powyższym na rynku pracy w tym regionie rośnie zapotrzebowanie na nowych pracowników, ponieważ miasto jest atrakcyjne swoim położeniem i możliwością zatrudnienia blisko morza z zapewnionym zakwaterowaniem. Praca w Pobierowie można znaleźć na stronie agregatora ofert pracy Jooble.

 

Atrakcyjne położenie Pobierowa

Miejscowość cechuje unikalny mikroklimat, który klimatolodzy określają ewenementem na skalę Pomorza Zachodniego. Co więcej - nie ma tutaj wąskich i niebezpiecznych uliczek asfaltowych, a z kolei nie brakuje ciekawych tras rowerowych i interesująco rozmieszczonych szlaków turystycznych. Walory te nadaję tej miejscowości charakter miasta z duszą.

Wzdłuż brzegu ciągnie się aż 2 - kilometrowy pas zieleni. Teren Pobierowa to także morenowe wysoczyzny i ciekawie rozmieszczony pas wydmowo- mierzejowy. Leżący nad morzem kurort może poszczycić się czystą plażą i złocistym piaskiem. Warto także dodać, że plaża w Pobierowie posiada certyfikat Błękitna Flaga.

Pobierowo stworzyło specyficzny jak na polskie warunki mikroklimat, szczególnie polecany osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego. Walorem krajobrazu wielu miejscowości położonych na Wybrzeżu Trzebiatowskim są wysokie brzegi klifowe. Tworzące się w Pobierowie klify są to przede wszystkim formy powstałe w wyniku procesu abrazji.

Warto także zaznaczyć, że Pobierowo posiada charakterystyczny i często doceniany przez turystów pasmowy układ krajobrazu- akwen morski- plaża- wysoki klif- wydmy- pas lasów sosnowych. Taki układ krajobrazu, pozwala na skuteczny wypoczynek.

Pobierowo – miejscowość z ciekawą historią w tle

Pierwsze zapiski o miejscowości sięgają XIV wieku. Pierwsi osadnicy, co nie dziwi, trudnili się rybactwem. Bliskość morza sprawiała, że rolnictwo prosperowało tutaj na wysokim poziomie, bogate połowy ryb, pozwalały mieszkańcom dorabiać się dużych jak na XVIII wiek pieniędzy. Początkowo rolniczy charakter wsi, stopniowo zaczął tracić na wartości, wiejąca znad morza bryza, powodowała, że piasek zasypywał pola uprawne tutejszych rolników. Początek XX wieku to zasadnicza zmiana infrastruktury Pobierowa – do osady zaczynają przybywać letnicy.

Przełom XIX i XX to też napływ pierwszych turystów – głównie mieszkańców Berlina. W 1907 roku powstaje pierwszy hotel Seeblick, stał się on początkiem nowej epoki w życiu nadmorskiej wsi, stał się także ośrodkiem turystycznego życia. Niedługo potem liczba wybudowanych na terenie Pobierowa hoteli znacznie wzrasta. Historia Pobierowa miała wpływ na współczesne ukształtowanie terenu oraz kierunki rozwoju infrastruktury.

Pobierowo na sportowo

Coraz większy odsetek turystów decydujących się na wypoczynek nad polskim morzem, zwraca uwagę na możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Nie wszyscy to dostrzegają – na szczęście włodarze Pobierowa doskonale wiedzą, że sport to zdrowie.

Pobierowo to idealne miejsce dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Pływać można nie tylko w morzu, ale także w licznych basenach znajdujących się na terenach ośrodków wczasowych. Możliwość uprawiania wszelkiego rodzaju sportów daje nam także kompleks sportowo- rekreacyjny usytuowany przy ulicy Moniuszki. Można tutaj pobiegać na lekkoatletycznej bieżni, pograć w tenisa, w piłkę nożną. Miłośnicy wycieczek rowerowych, bez problemu mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów. W Pobierowie istnieje także Skatepark, ośrodek szaleństw dla najmłodszych.

Hitem sportowym Pobierowa, docenionym przez Polską Organizację Turystyczną, jest Akademia Słońca- najlepszy produkt turystyczny w 2005 roku. Wieku turystów odwiedza Pobierowo właśnie ze względu na organizowaną tutaj corocznie Akademię Słońca. Akademia promuje aktywne spędzanie wolnego czasu. Akademia Słońca to także odpowiedź na naturalną potrzebę turystów organizowania i uczestniczenia w imprezach plenerowych. Akademia Słońca uczy jak aktywnie i efektywnie spędzać czas wolny, jak udzielać pierwszej pomocy, czy jak bezpiecznie się opalać. Zadaniem Akademii Słońca jest bezpłatne zaopiekowanie się turystami, stąd szereg atrakcji.

 

 Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo