NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner310-150
  • baner-310-150
Plaża w Pobierowie

Pobierowo plaża - wyjątkowe miejsce nad Bałtykiem

Są takie miejsca, które na pierwszy rzut oka nie budzą zachwytu, nie sprawiają, że wyróżniają się czymś innym od pozostałych. Są takie miejsca, których nie doceniamy, a one są wyjątkowe i powinniśmy im wiele zawdzięczać. Plaża w Pobierowie to ulubione miejsce tysięcy, jak nie milionów plażowiczów z całej Polski, północno – wschodnich i centralnych Niemiec, a nawet z Czech i Słowacji!

Co niezwykłego może być w tonach piasku? Z pozoru nic, ale często w czasie prywatnych rozmów mówimy o wąskiej plaży, przepełnionej plaży, niestrzeżonej plaży, zanieczyszczonej plaży lub zadbanej plaży – takiej jak choćby w Pobierowie.

Trudno określać plażę, jako wyjątkowe miejsce. Można jednak stwierdzić, że plaża w Pobierowie to dobre miejsce na wypoczynek. Ukojenie w promieniach słońca, nad brzegiem Bałtyku, blisko centrum miasteczka znajdą tam zarówno rodziny z małymi dziećmi, małżeństwa z długim stażem, jak i młode osoby, które nad morzem spędzając swoje wakacje wolne od nauki, czy sesji egzaminacyjnych.

Pobierowo plaża

Plaża w Pobierowie to 5 zejść na plażę na przestrzeni całego miasteczka. Te główne, przy centrum miasteczka, prowadzące od ulicy Grunwaldzkiej to zejścia poprzedzone drogą wyłożoną asfaltem i dalej zejściem po schodach. Wcześniej można odpocząć przy nowych ławkach, wytrzepać nogi, zdjąć obuwie lub spojrzeć na piękno morza.

Plaża w Pobierowie otoczona jest pieknym lasem sosnowym. Powiew zapachu lasu z dużą dawką jodu to niepowtarzalny mix, dzięki któremu opalanie na pobierowskiej plaży może przynieść nie tylko korzyści dla naszej skóry w postaci opalenizny i dostarczenia witaminy D, ale też dać dużą dawkę bezcenengo jodu.

Na plażę w Pobierowie bez problemu dostaniesz się z małym dzieckiem. W miejscowości nie brakuje zejść bez stromych schodów, dlatego mając wózek można dostać się na plażę innym zejściem. Nieco dalej, w stronę Niechorza, znajduje się zejście na plażę płaskie. Nie martw się, że będziesz szedł po piachu z wózkiem – dojście na plażę wyłożone jest płytami betonowymi.

Na terenie Pobierowa znajduje się plaża strzeżona, jak i niestrzeżona. Nad fragmentem plaży strzeżonej czuwają ratownicy z ramienia Wodnego Pogotowia Ratunkowego, którzy strzegą bezpieczeństwa plażowiczów w sezonie urlopowym przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10.00 – 18.00.

Morze w Pobierowie jest spokojne, co sprawia, że plaża jest szersza, a kąpiel bardziej bezpieczna. Na spokój wód Bałtyku w tej części wybrzeża ma wpływ m.in. brak mola, tak jak choćby w Niechorzu, czu Kołobrzegu. Woda nie uderza o molo, nie wzbudza więc jednocześnie silniejszych prądów, które trafiają na plażę w Pobierowie.

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo