NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner-310-150
  • baner310-150

Wybierając się na urlop szukasz takich miejscowości, w których obok błogiego wylegiwania na plaży można sobie spokojnie pospacerować? Świeże powietrze, zadbane lasy. Pobierowo na północnej mapie Polski wyróżnia się swoją bogatą, bezcenną i niezmienną od tysiącleci propozycją spacerów.

A wszystko to jest możliwe, dzięki pięknym, zdrowym lasom w Pobierowie. Drzewa sosnowe to multum korzyści dla zdrowia i samopoczucia każdego z urlopowiczów. Sprzyjają one wielogodzinnym spacerom wśród szumu morza, chwilom odpoczynku, a także są okazją do wzmocnienia naszej kondycji i poprawy zdrowia bez żadnych kosztów.

Spacery na różne sposoby

Pobierowo jest otoczone lasami sosnowymi, a częściowo tonie w tych lasach gdyż część obiektów noclegowych posiada mnóstwo sosen na swoim terenie.

Wybierz się na spacer i zobacz piękny pas lasów sosnowych w Pobierowie. Co ciekawe lasy nadmorskie tworzą 2 rozległe kompeksy wzdłuż wybrzeża. Ich istnienie to pośrednio mozolna praca nad ochroną strefy brzegowej i mocno podatnego na uszkodzenia środowiska glebowego siedlisk wydmowych.

Sama sosna, której nie brakuje w Pobierowie to roślina, która obejmuje rocznia nawet 115 gatunków drzew. Drzewa tego typu (jak w Pobierowie) charakteryzują się dużym zakresem tolerancji na warunki środowiska i temperatury. Ich rozmnażanie przeboega płciowo, wytwarzając osobno męskie i żeńskie kwiatostany. Nasiona dojrzewają w twardych, drewniejących szyszkach.

Uważa się, że lasy sosnowe to najdłużej żyjące rośliny na Ziemi i w większości nie są zagrożone wyginięciem. Część gatunków podlega ochronie prawnej, przy czym w Polsce ścisłą ochroną objęte są 3 gatunki. Niektóre gatunki i odmiany cieszą się popularnością jakorośliny ozdobne. Duże i wiekowe sosny mogą być uznane za pomnik przyrody. Przyjmuje się , że obwód pnia mierzony na wysokości 130 cm od powierzchni ziemi sosny kandydującej do ochrony pomnikowej ze względu na rozmiary, musi mieć przynajmniej 314 cm. Dolna granica dla sosen obcego pochodzenia wynosi, w przypadku sosny wejmutki – 220 cm, sosny czarnej – 250 cm.

Skorzystaj ze spacerów po lesie sosnowym w Pobierowie i przy okazji szukaj żywych pomników przyrody.

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo