NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner310-150
  • baner-310-150
Rowerowe atrakcje w okolicach Pobierowa, czyli szlaki błękitny i niebieski

Każdy zapalony urolopowicz i turysta doskonale wie, że urlop to też aktuwny wypoczynek. A to z kolei kojarzy się zazwyczaj na dwa sposoby – spacery lub wycieczki rowerowe wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Jeśli coraz bliżej Ci do realizacji planu w postaci zabrania ze sobą rowerów, to ten artykuł to punkt obowiązkowy.

Słońce lub deszcz, upał czy chłodniej – dla rowerzystów nie ma rzeczy niemożliwych. Ci „niedzielni” rowerzyści mają prawo trochę ponarzekać, ale poznając ofertę rowerową Pobierowa szybka skuszą się na niesamowitą przejażdżkę po okolicy.

Pobierowo - szlak błękitny oraz niebieski

W okolicy Pobierowa są dwa szlaki rowerowe – szlak nadmorski błękitny, który prowadzi przez całe polskie wybrzeże oraz szlak nadmorski niebieski. Ten drugi zaczyna się w Niechorzu, biegnie przez Pobierowo do Dreżewa. Łącznie to odległość około 22 km (tam i z powrotem).

Największym plusem szlaków rowerowych jest fakt, że po drodze mijamy ciekawe miejsca przy których warto się zatrzymać. W przypadku szlaku nadmorskiego niebieskiego są to chociażby ruiny kościółka przy lesie w drodze do Trzęsacza. Dalsza część trasy w stronę Rewala to podróż podczas której można podziwiać naturalne piękno Polski. Ciekawostką jest fakt, że w tym miejscu hobby oddaje się wielu parolotniarzy. Mijając Rewal jedzie się dalej w stronę Niechorza, a tuż obok, już w Niechorzu, mijamy znaną na cały kraj latarnię morską. Nieco dalej znajdują się trzy mola, dwa małe i jedno większe. Dalsza część szlaku do droga w kierunku Pogorzelicy – miejscowość tę poznamy mijający mostek na granicy z Niechorzem. To właśnie Kanał Liwka jest elementem granicznym między Pogorzelicą, a Niechorzem. Dalsza część trasy może przebiegać w kierunku Trzebiatowa.

Szlak nadmorski błękitny jest częścią Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego. Szlak ten nosi nazwę im. dra Czesława Piskorskiego na terenie województwa zachodniopomorskiego, natomiast w województwie pomorskim jest określany jako po prostu Szlak Nadmorski Bałtycki.  Na terenie Polski jego długość wynosi dokładnie 377.8 km, zaczyna się w Świnoujściu przy granicy polsko – niemieckiej, a kończy w Żarnowcu na Kaszubach. Po drodze na turystów czeka wiele zabytków- są to między innymi Park Zdrojowy w Świnoujściu, Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach, wspomniana już latarnia morska w Niechorzu, Warzelnia Soli w Kołobrzegu, kościół w Sarbinowie, Słowiński Park Narodowy w Czołpinie, czy Nadmorski Park Krajobrazowy w Dębkach!

Nie zabrałeś ze sobą roweru do miejscowości Pobierowo to nie jest problem
Zobacz informacje o Rewal Bike system >>

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo