NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner-310-150
  • baner310-150

Spędzając czas w Pobierowie gdy pogoda nie dopisuje warto wybrać się do Kamienia Pomorskiego i zwiedzić Muzeum Kamieni. Atrakcją jest już budynek muzeum. Jest to tzw. baszta Wolińska pochodząca z czternastego wieku, jej powstanie datuje się na rok 1374. Baszta ta jest jedną z ośmiu baszt, które ocalały w czasie różnych zawirowań historycznych.  Atrakcją baszty oprócz zlokalizowanego w niej muzeum Kamieni jest również taras widokowy. Z tarasu można podziwiać panoramę przepięknego zalewu w Kamieniu Pomorskim jak i innych okolicznych miasteczek. Z tej perspektywy widoczny jest również kształt jaki kiedyś miał dawny gród

Eksponaty muzeum kamieni umieszczono w kilku salach. Wędrując po salach możemy zobaczyć i dokładnie się przyjrzeć różnych skamieniałościom pochodzącym z różnych epok historycznych. Kamienie, które zgromadzono w muzeum pochodzą z różnych części Polski, Europy, ale również z kosmosu. Największą atrakcją jest olbrzymi geody ametystów. Na uwagę zasługują również skamieliny kości różnych prehistorycznych zwierząt, do których należy szkielet dinozaura. Możemy tu również podziwiać gniazdo, w którym jaja składał dinozaur kaczodzioby oraz meteoryt. W muzeum zgromadzono około 2600 różnego rodzaju kamieni, skamielin i innych eksponatów. Dla tych, którzy są szczególnie zainteresowani życiem prehistorycznych gadów wyświetlany jest bardzo ciekawy film edukacyjny.

Oprócz eksponatów- kamieni, na pierwszym piętrze muzeum można podziwiać zbroje i broń rycerską, które są wiernym odtworzeniem oryginałów. Natomiast na ostatnim piętrze muzeum można podziwiać wystawę zdjęć zarówno historycznych jak i aktualnych Kamienia Pomorskiego jak również zapoznać się z historią tej uroczej miejscowości. W baszcie również działa punkt handlowy, z różnego rodzaju biżuterią oraz minerałami i wyrobami z kamieni.

MUZEUM KAMIENI W KAMIENIU POMORSKIM

Ulica: Juliusza Słowackiego 1
72-400 Kamień Pomorski

Email: muzeumkamieni@gmail.com
Strona internetowa: www.kamienpomorski.sokolowski-muzea.pl/pl/

Telefon: 607 970 880, 603 584 970

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo