NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner310-150
  • baner-310-150

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek na polskim wybrzeżu

W Dziwnowie zlokalizowanym zaledwie kilkanaście kilometrów od Pobierowa znajduje się bardzo ciekawa atrakcja Nadmorski Park Miniatur i Kolejek. Pobyt w Parku Miniatur będzie na pewno niezapomnianą przygodą zarówno dla dzieci jak i dorosłych i uatrakcyjni urlop turystom spędzającym go w miejscowości Pobierowo.

Na pełnym zieleni terenie, w pięknym otoczeniu zgromadzono miniatury latarni, które można zwiedzać na polskim wybrzeżu oraz repliki pociągów. Wycieczka po parku to czas wypoczynku, przyjemności jak również poszerzania wiedzy. Wszystko zostało rewelacyjnie rozplanowane i zaaranżowane by pobyt w Parku Miniatur dostarczył jak najwięcej wrażeń odwiedzającym. Oglądając miniatury latarni morskich można zapoznać się z ich legendą jak również uzmysłowić sobie, że prawdziwym dziedzictwem polskiej kultury. Przewodnik, który oprowadza chętnych po parku przybliża nie tylko najpiękniejsze i najstarsze legendy ale również podaje charakterystykę i historię każdej latanii. Opowie on również jak obecnie i w przeszłości wyglądała praca latarnika i jak zawód ten ewaluował przez lata. To prawdziwa gratka dla miłośników historii, architektury, jak również przyjemna lekcja dla młodszych gości Nadmorskiego Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

Miniaturowe lokomotywy po torach wydając dźwięk i imitują dym, który wydobywał się z kominów prawdziwych parowozów. Miniaturowe pociągi przemierzają tory liczące kilkaset metrów. Można podziwiać miniaturowe semafory, zwrotnice oraz dworce. Z pewnością zainteresuje to panów, w każdym wieku, którzy przecież uwielbiają kolejki. Na tych, którzy zmęczą się zwiedzaniem parku czekają kawiarnie i punkty gastronomiczne, gdzie można zjeść pyszne gofry, lody czy napić się kawy. Dzieci mogą wykorzystać swoje nieskończone zapasy energii bawiąc się na palcu zabaw.. Park ten powinien być obowiązkowym elementem, który należy zobaczyć przebywając na wakacyjnym urlopie w Pobierowie. Wizyta w Parku to miło spędzony czas z całą rodziną, który pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym.

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek

ul.Dziwna
72-330 Dziwnów

Lokalizacja parku

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo