NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner310-150
  • baner-310-150

Będąc na wczasach na terenie gminy Rewal, blisko Pobierowa, warto pojechać na oddaloną o około 40 kilometrów wyspę Wolin. Miejsce, które zachwyca bogactwem przyrody, gościnnością ludzi i wspaniałym klimatem. Tym co jednak przede wszystkim zachwyca w tym miejscu to wspaniała szata roślinna i świat zwierząt oraz ciekawe ukształtowanie wyspy. Wyspa Wolin powstała około dwanaście tysięcy lat temu na skutek wycofywania się lądolodu skandynawskiego. Na południowym obszarze wyspa urwana jest wysokim klifem, który morze co roku cofa o około 80 centymetrów. Istnieje więc realna szansa, że w pewnym momencie wyspa zniknie z powierzchni, całkowita wchłonięta przez morze i jego niszczycielską siłę. Znaczną część wyspy pokrywa roślinność, która na wyspie jest bardzo urozmaicona. Nie bez powodu w miejscu tym powstał Woliński Park Narodowy.

Tym co na pewno szczególnie zainteresuje na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego to zagroda żubrów. Te wspaniałe i majestatyczne zwierzęta zachwycą z pewnością zarówno młodszych jak i starszych turystów. Szczególnie warto odwiedzić zagrodę żubrów w czasie karmienia tych zwierząt. Oprócz żubrów można podziwiać również dziki, jelenie, sarny itp. Turyści mogą odpocząć nas specjalnie przygotowanych do tego celu ławkach i stołach po zadaszeniem. To idealne miejsce na rodzinne drugie śniadanie czy podwieczorek. Przygotowano również tarasy widokowe, które ułatwiają obserwację zwierząt. Pomosty te dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Warto również odwiedzić Muzeum, które ma ogromną wartość edukacyjną i na pewno zainteresuje wszystkich miłośników przyrody.

Wyspa Wolin to idealne miejsce do rodzinnych wycieczek rowerowych. Przemierzając na dwóch kółkach ścieżki parku możemy napawać się pięknem przyrody, choć brak typowych ścieżek rowerowych to jednak wyznaczone szlaki są przygotowane na turystów poruszających się w ten sposób. Wyspa Wolin to również wiele możliwości uprawiania turystyki wodnej. To prawdziwy raj dla miłośników kajakarstwa. Na obszarze Parku wytyczone specjalne szlaki kajakarskie, które pozwalają cieszyć się czystymi wodami i bliskością natury.

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo