NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner310-150
  • baner-310-150
Nowa pasja podczas urlopu - kurs kitesurfingu lub windsurfingu

Pobyt nad morzem to nie tylko błogi odpoczynek, ale tez doskonała okazja, aby nauczyć się nowej pasji i pokochać nowe hobby. Ciekawą propozycją jest chociażby kitesurfing i windsurfing. Specjalne kursy organizowane są w Dziwnowie niedaleko miejscowości Pobierowo.

Windsurfing to sport wodny, uprawiany przy użyciu deski i przymocowanego do niej elastycznie pędnika żaglowego. Windsurfing ma wiele różnych odmian. Podstawowe to

- freeride – najbardziej popularna odmiana. Takie pływanie uprawia na co dzień zdecydowana większość windsurferów na płaszczyźnie amatorskiej lub rekreacyjnej. Nie ma tutaj specjalnych wymagań sprzętowych. Oczywiście freeride można również uprawiać na większych deskach wave lub freestyle, a nawet na deskach slalom.

- freestyle
– czyli różnego rodzaju „wariacje” na desce. Freestyle to przede wszystkim dobra zabawa i ciągła nauka setek manewrów.

- slalom
- konkurencja polega na ściganiu się na trasie wyznaczonej według symbolu "8" lub slalomu między bojami na kursie z wiatrem. Używa się tutaj z reguły sporych pędników (o wiele za dużych na panujące warunki) wyposażonych zazwyczaj w 4 cambery.

Kitesurfing jest podobny do windsurfing'u, ale to inna dyscyplina. Różnica polega na sposobie prowadzenia deski – prowadzi się ją tak jak podczas jazdy na fali, na krawędzi (podobnie do snowboardu), w windsurfingu natomiast deska prowadzona jest płasko.

Teraz także w okolicy Pobierowa

Rozpocznij nową pasję, dzięki specjalnym kursom w Pobierowie. Standardowy kurs windsurfingu obejmuje 10 godzin szkolenia w grupie + 10 godzin pływania samodzielnie, do tego komplet sprzętu windsurfingowego, pianka, kapok oraz ubezpieczenie. Cena – około 600 zł. Zajęcia teoretyczne obejmują omówienie sprzętu i jego konstrukcji, zasady bezpieczeństwa, dobór odpowiedniego akwenu, podstawowe wiadomości o teorii żeglowania. Zajęcia praktyczne to nauka i zasady poruszania się po desce, obroty deski, ostrzenie odpadanie i nauka podstawowych zwrotów.

Kurs kitesurfing jest droższy, bo cena wynosi około 650 i 1100 zł w zależności od pakietu kursu. Ten tańszy obejmuje 5 godzin nauki, droższy 10 godzin nauki. Jeśli zbierze się większa grupa cena szkolenia rozpatrywana będzie indywidualnie w zależności od liczebności grupy. Zajęcia teoretyczne obejmują omówienie konstrukcji latawców, zasady bezpieczeństwa, dobór odpowiedniego akwenu, zasady sterowania latawcem, podstawowe wiadomości o teorii żeglowania. Zajęcia praktyczne to przygotowanie sprzętu, start latawca, sterowanie i lądowanie na lądzie, start latawca sterowanie, lądowanie na wodzie, body drag i pierwsze próby z deską.

Więcej informacji na stronie http://ar-sport.pl/

Lokalizacja szkoły: Dziwnówek ul. Nad zalewem 13

Galeria

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo