NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner310-150
  • baner-310-150
Wielka wystawa klocków Lego bawsiekolego - Rewal 2016

Serdecznie zapraszamy na wystawę budowli z klocków Lego do Rewala nieopodal Pobierowa, któ®a stanowi  unikalny zbiór modeli z klocków LEGO. Kolekcja została zainicjowana ponad 30 lat temu, dziś tworzy wyjątkowy przekrój historii klocków.

Prezentowana na wystawie kolekcja jest własnością jednej rodziny, która dzieli się swoim bardzo ciekawym hobby.

W 2008 roku zamiłowanie do klocków LEGO zainicjowało stworzenie wystawy, dzięki której klocki i modele, z szaf i regałów i  z piwnicy, mogły ożyć i zabłysnąć swoimi przepięknymi formami i barwami.

Wystawa z każdym rokiem jest modyfikowana i powiększana. Odkurzane są, co raz to nowsze a „wiekowe” już modele i światy tematyczne. Kolekcjonerzy z dbałością wyszukują kolejnych perełek ze świata LEGO.

Wystawa z pewnością zachwyca tak dzieci jak i dorosłych, którzy mogą na własne oczy zobaczyć wiele największych kolekcjonerskich modeli osadzonych w tak zwane światy tematyczne.

Dla odwiedzających w Rewalu w sezonie wakacyjnym 2016, organizatorzy przygotowali unikalne, bardzo duże miasto LEGO City z pełną miejską infrastrukturą.

Wśród pięknych budowli i miejskiego gwaru, po torach toczą się pociągi elektryczne.

Nowością na Wystawie jest możliwość interaktywnej zabawy zwanej hasłem – sam decydujesz, czym sterujesz.

W mieście znajdują się monumentalne perły europejskiej architektury, zbudowane z kilku tysięcy klocków każdy, most Tower Bridge, wieża Eifla czy model londyńskiego Big Bena. Na uwagę zasługują inne ruchome konstrukcje, karuzela, wiatraki, helikoptery.

Innym, ważnym dla rodziny kolekcjonerów, tematem, jest seria NINJAGO, która zdobi ekspozycję wieloma zachwycającymi modelami pojazdów i sytuacjami dalekiego wschodu. Są tu świątynie, statki powietrzne i smoki. Pomimo czyhającego zła, bohaterscy Ninja panują niepodzielnie nad całym światem. Warto przystanąć na dłużej i opowiedzieć sobie, za każdym razem, nową fascynującą przygodę.

 

Niewątpliwą przyjemnością dla dziewczynek i ich mam jest platforma miasteczka Heartlake City z modelami LEGO Friends. Są tu modele od początku serii, często mało znane, z pewnością potrafiące zachwycić.

Oko fana sagi Star Wars będzie błyszczeć na widok największych kolekcjonerskich modeli, tzw. UCS. Są to wydawane w limitowanych ilościach i trudno dostępne o wiele większe modele od tych seryjnie proponowanych.

Obok Gwiazdy Śmierci znajdują się: barka Jabby, Sandcrawler, X-Wing, Tie-Fighter, Niszczyciel Imperium, pierwszy Sokół Millenium, Transporter Droidów, Imperial Shuttle i inne kosmiczne pojazdy. Pomiędzy technicznymi cudami figury głównych postaci z filmów wraz z limitowanym Mistrzem Yoda i robotem LEGO MINDSTORM R2-D2.
Ponadto znajdują się ekspozycje tematyczne: Power Miners, Atlantis, platforma ze zwierzętami oraz fantastyczna kolekcja samochodów wraz ze specjalną wyścigówką F1.

Po wnikliwym obejrzeniu Wystawy można samemu oddać się pasji i zasiąść do stanowiska z klockami LEGO, by budować własne dzieła. Przyjemność gwarantowana nie tylko dla dzieci.

Niech potwierdzi się nasze motto – klocek po klocku, budujemy do zabawy!

Wystawa mieści się w Rewalu, GOK Gminny Ośrodek Kultury
ul. Słowackiego 1; 72 - 344 Rewal


Trwa od 29. Czerwca do 15. Sierpnia 2016 roku.

Godziny otwarcia, codziennie: 11:00 – 19:00

Wstęp płatny:  bilet 10,00 zł, dzieci do lat 3 – gratis.

Rezerwacje dla grup zorganizowanych i informacja – tel. 602 635 487

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo