NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
 • NawaraPARK
 • NawaraPARK
 • NawaraPARK
 • Morska Fala
 • Morska Fala
 • Morska Fala
 • Morska Fala
 • baner-310-150
 • baner310-150
Pięciogwiazdkowy hotel na 2 200 osób powstanie w Pobierowie

To największa transakcja handlowa w historii gminy Rewal - informuje Urząd Gminy Rewal, który nie kryje swojej dumy z nowego projektu, którego początek realizacji ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. Pięciogwiazdkowy hotel powstanie na terenie byłej jednostki wojskowej w Pobierowie. To niewielkie miejscowość turystyczna, które każdego roku odwiedza tysiące turystów zyska nowe miejsca noclegowe wraz z aquaparkiem, salami sportowymi, SPA i centrum kongresowym.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie

Właściciel sieci hoteli Gołębiewski, które obecnie znajdują się już w Mikołajkach, Wiśle, Białymstoku i Karpaczu, 27 stycznia wygrał przetarg na nieruchomość po byłej jednostce wojskowej w Pobierowie, proponując 50 mln 500 tys. zł. Prawie 30 hektarów ma zostać zagospodarowane w celach wypoczynkowych i rekreacyjnych. To tutaj powstanie nowy pięciogwiazdkowy hotel, największy hotel w Polsce, w którym wypoczywać będzie mogło aż 2 200 osób. Oprócz luksusowych pokoi znajdzie się w nim aquapark, SPA, sale sportowe oraz centrum kongresowe. Podobnie, jak w przypadku innych hotelach, których właścicielem jest Tadeusz Gołębiewski, ma być to miejsce kojarzone przede wszystkim z komfortem, luksusem i rozrywką.

Idealne miejsce na tak dużą inwestycję

Teren po byłej jednostce wojskowej w Pobierowie okazał się najlepszym miejscem do realizacji tej ogromnej inwestycji. Doskonała lokalizacja, jak również plan zagospodarowania przestrzennego, pozwalający na natychmiastowe przystąpienie do budowy były najważniejszymi czynnikami, które zdecydowały o wyborze tego miejsca. Początkowo hotel miał powstać w Łebie, jednak ze względu na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, niedopuszczający budowy obiektów o sześciu piętrach, realizacja tego projektu nie powiodła się.

25 000m2 powierzchni zabudowy resortu i 390m długości elewacji frontowej – tak ma wyglądać nowoczesny budynek w nadmorskiej miejscowości. Hotel ma mieć ok. 700 pokoi, zlokalizowanych na sześciu piętrach. Goście będą mogli skorzystać z aquaparku i centrum SPA, a także bogatej oferty restauracji. Jeszcze w tym roku planowane jest postawienie pierwszych fundamentów kompleksu, będącego  przedmiotem największej transakcji handlowej w historii gminy Rewal.

Opinie o ośrodku

dodaj opinię
 • Taki tam - 2017.02.03 08:58:31 - Gmina Fair Play?
  Gmina w 2005 roku kupiła ten teren za niecałe 5 mln zł od Agencji Mienia Wojskowego z dużą bonifikatą ok. 60% z tytułu wykorzystania nieruchomości na cele własne. co za tym idzie zapis zobowiązywał gminę do utworzenia tam inwestycji typu np. szkoła. urząd. posterunek służb mundurowych. aquapark lub inny cel. z którego mogłoby skorzystać społeczeństwo. Działki na wolnym rynku osiągnęłyby w tamtym czasie rynkową wartość ok. 25 mln zł. ale specjalnie dla Gminy Rewal przetarg został odwołany. Przez 12 lat nie powstało nic. a teraz gmina sprzedaż 2 działek w bliskiej odległości od plaży uznaje za super sukces zarabiając na pośrednictwie 45 mln. Każdy potrafi sprzedać drożej. jak dostanie nieruchomość przy plaży prawie za darmo. a ze swoich pierwotnych celów się nie wywiązuje.
  odpowiedz
 • antyrak - 2017.02.17 21:44:16 - KOSZMAR
  koszmarny biurowiec!
  odpowiedz
 • dx - 2017.08.18 11:25:13 - lewy interes
  tylko dla bogatych wielka mi atrakcja
  odpowiedz
 • Artur - 2018.01.25 13:58:21 - Hotel
  Po wybudowaniu tego molocha Pobierowo już nie będzie takie. czas rozejrzeć się za nową wakacyjną bazą (a jeździmy do
  Pobierowa z niewielkimi przerwami od 1999 roku. parę razy nawet zimą).
  odpowiedz
 • Artur - 2018.01.25 14:03:30 - Zapytanie do autora artykułu
  Od kiedy Pobierowo ma prawa miejskie?
  odpowiedz
dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo