NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner-310-150
  • baner310-150
Jak spędzać aktywnie czas i nabrać sił do działania

Urlop to wręcz idealna okazja, żeby – używając popularnego powiedzenia – naładować akumulatory. Odpocząć, a jednocześnie nabrać sił do działania. W końcu każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, oderwania, odwrócenia myśli. Niekoniecznie wiąże się to z błogim lenistwem. Wręcz przeciwnie – efektywny odpoczynek może oznaczać podejmowanie określonego wysiłku, ale w granicach rozsądku. Poznaj kilka aktywności, które można uprawiać w miejscowości Pobierowo w trakcie urlopu.

Nordic walking

Marsz przy użyciu lekkich, sportowych kijków to prawdziwy fenomen, który znalazł wielu fanów w naszym kraju. Dowodem są chociażby wyniki sprzedaży sprzętu, organizowane szkolenia dla instruktorów czy standardowy już widok osób spacerujących z kijami do nordic walking w parkach czy na plażach. Niezależnie od wieku warto ruszyć w drogę, nie spiesząc się, ale kontrolując tempo. Prawidłowo wykonywane kroki wzmacniają mięśnie i stawy, pozwalają pracować nad prawidłową postawą, zwiększają kondycję.

W trakcie marszu organizm otrzymuje pozytywne bodźce, a układy wewnętrzne zaczynają lepiej pracować. Jeżeli jesteś nad morzem, nordic walking to aktywność idealna do przemieszczania się plażą z miejscowości do miejscowości, przy jednoczesnym wdychaniu zdrowego, potrzebnego do życia jodu. Jedyne, czego potrzebujesz, to specjalne kijki, wygodne obuwie i lekkie ubranie. Jeśli nauczysz się prawidłowo maszerować, szybko dostrzeżesz pozytywne efekty. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu przy sprzyjającej pogodzie. Spędzając urlop w Pobierowie, uwzględnij ten rodzaj aktywności.

Jazda na rowerze

Potwierdzi to każdy zapalony rowerzysta. Gdy wsiada się na jednoślad i rusza przed siebie, wiele problemów zdaje się znikać. Choć pedałowanie na dystansie kilku czy kilkunastu kilometrów to oczywisty wysiłek, taka aktywność daje wiele frajdy. Poruszamy się po świeżym powietrzu i nic nie ogranicza widoczności, więc podziwiamy zmieniające się krajobrazy, mamy dla siebie wiele miejsca i w każdej chwili możemy zjechać na bok, żeby odpocząć, zrobić zdjęcie, napić się wody czy po prostu rozejrzeć po okolicy. Jedyne, czego potrzebujemy, to rower, a ten możemy kupić, ale i pożyczyć.

W wielu miastach działają już zorganizowane systemy rowerów miejskich, z kolei w miejscowościach wypoczynkowych funkcjonują klasyczne wypożyczalnie albo pojazdy są dostępne dla gości pensjonatów. Ceny wypożyczenia jednośladów nie są wygórowane. Kto raz nauczy się jeździć na rowerze, nigdy nie zapomni tej umiejętności, dlatego warto korzystać z wolnych chwil i spędzać je aktywnie. Wczasy w Pobierowie dają taką możliwość.

Gry zespołowe

Jeżeli na co dzień jesteśmy zaangażowani w życie rodzinne, zawodowe czy edukacyjne, zapewne nie mamy zbyt wiele czasu na aktywność. Siłownia? Tylko całodobowa, od czasu do czasu. Bieganie? O świcie lub po zmroku. Basen? Jak się uda... I tak dalej. Co dopiero mówić o rekreacyjnej grze w dyscypliny zespołowe, jak siatkówka, piłka nożna czy koszykówka. Przecież w natłoku codzienności trudno się zorganizować, znaleźć wspólny termin, wygodny dla pozostałych, dorosłych przecież, znajomych.

Dlatego nawet krótki urlop czy wakacyjny wyjazd w gronie przyjaciół jest świetną okazją, żeby nadrobić zaległości. Pokopać w piłkę, porzucać ją do kosza lub poodbijać nad siatką. Nie mówimy oczywiście o profesjonalnych rozgrywkach, lecz o zabawie, formie aktywności, która daje mnóstwo frajdy i pozwala cofnąć się wspomnieniami do urokliwego dzieciństwa. Wykorzystaj wolny czas, żeby zorganizować mecz jak za dawnych lat, spędzając jedyne w swoim rodzaju wakacje w Pobierowie lub innej nadbałtyckiej miejscowości.

Unikatowe atrakcje

Urlop czy nawet długi weekend to świetna okazja, żeby zrobić coś niestandardowego. „Zresetować się” poprzez niecodzienne atrakcje, które pozwalają zapomnieć o problemach i nabrać sił oraz optymizmu do działania. Przykłady? Spokojnie, na pewno znajdą się w okolicy Twojego zamieszkania lub wakacyjnego pobytu. Mówimy o takich rozrywkach jak paintball, escape room, jazda gokartami czy jumping w specjalnej hali. Ktoś powie: „nieważne jak, byle aktywnie” i wiesz co? Ma rację!

Po co leniwie odhaczyć kolejny dzień życia, nie otrzymując żadnych pozytywnych bodźców? Warto ruszyć się z kanapy, zapomnieć o codziennych troskach, męczącej pracy i po prostu pobawić się w nowych, nieszablonowych okolicznościach. Jedni lubią pogłówkować, inni wymęczyć mięśnie – każdy sposób jest dobry, jeśli go lubisz. Nawet gdy jesteś nad morzem, możesz porobić coś ciekawszego niż rozłożenie koca i smażenie się na plaży. Wykorzystaj urlop aktywnie!

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo