NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner-310-150
  • baner310-150
Jak wypocząć z dziećmi

Wyjazd nad morze do Pobierowa to teoretycznie idealna propozycja dla całej rodziny. Niektórzy dorośli zdają się jednak powątpiewać w tę hipotezę, argumentując, że przecież dzieci się nudzą, płaczą, ciągle zmieniają zdanie i po prostu nie dają wypocząć. Czy aby na pewno? Poznajmy sposoby na udany wypoczynek nad morzem z maluchami. W końcu rodzice muszą gdzieś naładować baterie, a Pobierowo to idealnie miejsce  nad Bałtykiem.

Spędź wyjątkowy czas

Wiele zależy od nastawienia. Jeśli nie mieszkacie nad morzem, a wyjazd nad Bałtyk jest faktycznie wyjątkową okazją w sprzyjających, urlopowych warunkach, można potraktować to jako rodzaj kolejnego elementu procesu wychowawczego. O co chodzi? Dziecko bardzo wcześnie może dowiedzieć się, na czym polegają wakacje i ich urok. Czym różnią się od codziennego dnia, dlaczego rodzice mają więcej czasu, z jakiego powodu nie wychodzą do pracy. To znakomita lekcja pod każdym względem, już na etapie przygotowań i planowania.

Rozbudzenie wyobraźni dziecka poprzez pokazywanie mu zdjęć czy filmów to znakomita okazja, żeby przygotować je do zbliżającego się wyjazdu. Część dzieci może być mocno przyzwyczajona do swojej codzienności. W przypadku starszych dzieci oznacza to chociażby nawyk grania na komputerze czy konsoli. Obawiasz się, czy będą w stanie oderwać się od nich na kilka dni i nie wymuszać szybszego powrotu? Cóż, wakacje to znakomita okazja do odpoczynku od codziennych pokus i szansa na rodzinną integrację, szczególnie jeśli są to wakacje Pobierowo.

Wakacjami możesz nauczyć dziecko, co znaczy wyjątkowy czas, który poświęca się wyłącznie dla rodziny i przyjemności. Jak należy zwolnić, dlaczego warto być razem, dla siebie. Poza tym w naszym zabieganym życiu takie chwile są po prostu niezbędne. Niejedna rodzina dosłownie mija się w drzwiach, spędzając ze sobą zdecydowanie zbyt mało czasu. Gdy wyjeżdżamy na urlop, potraktujmy to jako najlepszą okazję do nadrobienia straconych chwil.

Wyszukaj jak najwięcej rozrywek

Dlaczego dzieci bywają nieznośne i nie pozwalają wypocząć w trakcie urlopu? Odpowiedź jest banalna – bo się nudzą! Niektórzy rodzice wychodzą z błędnego założenia, że sam fakt bycia na plaży jest już wystarczający, żeby dziecko zajęło się sobą. To błąd – trzeba przecież pokazać mu, jakie są możliwości. Budowanie zamków z piasku, zabawa przy wodzie (koniecznie pod opieką, z zachowaniem szczególnej ostrożności, w pobliżu ratowników!), gra w piłkę, rzucanie frisbee... Lista aktywności na samej plaży jest ogromna, a przecież nad Bałtykiem można robić znacznie więcej.

Poza wylegiwaniem się plaży nad morzem można wynająć rowery, spacerować po lesie, odwiedzać miejsca pamięci i muzea, podziwiać zabytki czy sprawdzać lokalne atrakcje w rodzaju familijnych parków rozrywki. Wiele z takich obiektów jest projektowanych z myślą o każdym, niezależnie od wieku. Chcesz odpocząć, ale czy na pewno cały dzień spędzony na plaży daje ukojenie i relaks? Słońce też się może przecież znudzić. Dlatego na wakacjach warto poznawać nowe miejsca, aktywizować siebie i najbliższych, rozwijać horyzonty własne i dzieci. To daje mnóstwo frajdy, a najmłodsi nie narzekają na nudę i chcą chłonąć jak najwięcej. Jeśli przed wyjazdem jest im trochę smutno, to najlepszy dowód, że urlop można zaliczyć jako udany. Z pewnością taki efekt zapewnią Tobie i Twoim najbliższym wczasy Pobierowo.

Zwracaj uwagę na potrzeby i pasje dziecka

Niezależnie od wieku należy traktować dzieci poważnie, zwracając uwagę na to, co sprawia im przyjemność, jakie są ich predyspozycje i preferencje. Warto zachęcać do aktywności, ale jeśli dziecko ewidentnie nie czuje piłki nożnej, nie możemy zmuszać go do ciągłych gierek. Być może w tym czasie o wiele pożyteczniejsza będzie wizyta w muzeum albo inna forma zabawy. Nie każdy musi lubić plaże, tak jak nie zmusimy nikogo do pokochania gór. Jeśli chcesz faktycznie wypocząć na wakacjach, a nie słuchać narzekań dzieci, zorganizuj im czas tak, żeby były zadowolone, oczywiście w granicach rozsądku i nie z telefonem w ręku.

Liczba atrakcji nad polskim morzem cały czas się powiększa. Kolejne wsie i miasta poprawiają stan swojej infrastruktury i zapewniają coraz wyższy komfort pobytu. Planując rodzinne wakacje, weź pod uwagę potrzeby każdego z osobna, żeby znaleźć wspólne atrakcje i najlepsze okazje do miłego spędzenia czasu. Relaks wymaga zadowolenia każdej ze stron. Nie obawiajmy się nudy – poziom rozrywki naprawdę zależy od naszych wyborów i odpowiedniej perspektywy!

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo