NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner310-150
  • baner-310-150

Jeżeli pragniesz odwiedzić Bałtycki Krzyż Nadziei, replikę konstrukcji znanej ze szczytu Giewontu, koniecznie przespaceruj się w Parku Przyjaciół Pustkowa. To urokliwe, pełne życia miejsce, które rokrocznie przyciąga turystów spragnionych kontaktu z naturą, tuż przy polskim morzu. Dowiedz się, jakie atrakcje czekają na Ciebie i Twoich bliskich.

Piękny i spokojny park w Pustkowie

Pustkowo niewątpliwie należy do pięknie zlokalizowanych i chętnie odwiedzanych, nadmorskich miejscowości. Okolice sprzyjają wypoczynkowi na plaży i nie tylko. Najbardziej charakterystycznym punktem miejscowości jest Bałtycki Krzyż Nadziei, ale jego otoczenie również zachęca do dłuższego pobytu. Dzięki wieloletnim staraniom mieszkańców nadmorski park piękniał z każdym sezonem. Gruntowną rewitalizację przeprowadzono w 2013 roku, a przy udziale sołtysa wsi oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa nadano parkowi oficjalną nazwę Parku Przyjaciół Pustkowa. To ukłon w stronę osób, które z jakiegoś względu pokochały właśnie ten fragment bałtyckiego wybrzeża i serdecznych mieszkańców miejscowości, dbających o najwyższy poziom obsługi turystów z Polski i całego świata. Swoisty hołd jest wyrazem jedności i serdecznej współpracy wszystkich, którym leży na sercu pielęgnowanie lokalnych tradycji i miejsc, a także nieustanny rozwój w stronę jeszcze większej popularności małego kurortu.

Park Przyjaciół Pustkowa leży na tyle blisko morza, że na jego terenie słychać kojący, relaksujący szum fal. Park jest zadbany do granic możliwości – przystrzyżone krzewy, kwiatowe rabaty czy precyzyjnie wytyczone alejki to prawdziwa ozdoba całej okolicy, miejsce, w którym aż chce się spacerować lub przysiąść w cieniu wysokich drzew. Swoistą atrakcję stanowią iluminacje świetlne, dzięki którym park jest nie tylko bezpieczny po zmroku, ale także wyposażony w nastrojowe lampy. Walor edukacyjny ma natomiast fragment kostki brukowej, która została ułożona na wzór układu słonecznego.

W Parku Przyjaciół Pustkowa znajduje się także plac zabaw, dlatego miejsce staje się przyjazne dla całych rodzin. Turysta w każdym wieku znajdzie tu zakątek, w którym spędzi urlop tak, jak lubi: spokojnie i relaksująco. Estetyka zielonej przestrzeni zasługuje na najwyższe słowa uznania – w końcu dbają o nią prawdziwi przyjaciele Pustkowa. Park Przyjaciół Pustkowa znajduje się tuż przy zejściu nad Morze, przy ulicy Leśnej (72-344 Pustkowo), bezpośrednio w sąsiedztwie Bałtyckiego Krzyża Nadziei.

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo