NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner-310-150
  • baner310-150

Wiele osób ocenia polskie wybrzeże jednoznacznie: jest w miarę podobne, wszędzie płaskie, ma niezbyt szerokie plaże odcięte od miejscowości pasmem lasu. Cóż, to prawda, choć tym większą popularnością cieszą się miejsca oryginalne pod względem ukształtowania terenu. Zdecydowanie należy do nich Rewal, w którym klifowe wybrzeże robi wśród turystów ewidentną furorę. Dlatego całodobowa platforma widokowa w tej miejscowości jest atrakcją, którą musisz koniecznie poznać i wykorzystać!

Lepszy widok na morze

Rewal kojarzy się z charakterystycznym klifem, który dodaje kolorytu nadbałtyckiej okolicy. Jednocześnie to specyficzne ukształtowanie utrudnia zejście na plażę i stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów oraz mieszkańców. Dlatego w miejscowości poradzono sobie z tym w doskonały sposób. Otóż w 2009 roku przy popularnej ulicy Kościuszki powstała nowoczesna platforma, z której rozciąga się widok zapierający dech w piersi. Trwały, betonowy podest znajduje się na wysokości dokładnie 12,5 m n.p.m. Jego wymiary to aż 19,5 na 15 m.

Dzięki przemyślanemu projektowi platformy widoczność nie jest niepotrzebnie ograniczana i pozwala zobaczyć okolicę w całej rozciągłości. W tym miejscu spotkasz także ratowników WOPR, a tuż obok znajduje się plac ze szkieletami wielorybów wykonanymi z żeliwa. Co ciekawe, za sprawą uatrakcyjnienia ulicy Kościuszki i jej okolic ten obszar stał się naturalnym sercem Rewalu, gdzie nie tylko w sezonie przechadza się mnóstwo turystów.

Jak wykorzystać obecność tej imponującej konstrukcji? Cóż, wszystko zależy od Ciebie! Na platformę można wejść w każdej chwili, przez całą dobę, bez żadnych ograniczeń. Chcesz sfotografować wschód słońca nad spokojnym Bałtykiem? A może objąć ukochaną w czasie zachodu? Masz ochotę rozejrzeć się po okolicy i skupić wzrok na linii horyzontu? Rób, co lubisz. Ta platforma widokowa ma za zadanie zapewnić bezpieczne wrażenia, a przy okazji spokojne zejście na dół. Widok plaży i morza, a z drugiej strony zabudowy miejscowości sprawia, że tu po prostu chce się odpocząć za wszystkie czasy! W końcu Rewal prezentuje się atrakcyjnie o każdej porze roku.

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo