NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner310-150
  • baner-310-150

Jedną z największych atrakcji Dziwnowa jest przepiękny akwen Zatoki Wrzosowskiej. Poznaj to urokliwe miejsce, w którym można spędzać czas na różne sposoby. Nadmorski relaks wcale nie musi oznaczać wypoczynku jedynie na nadbałtyckiej plaży.

Piękna Zatoka Wrzosowska w Dziwnowie

Zatoka Wrzosowska jest częścią Zalewu Kamieńskiego, leży w jego północnym obszarze. Właśnie tu znajduje się cieśnina rzeki Dziwny, przez którą akwen łączy się z Bałtykiem. Z kolei od głównej części Zalewu Kamieńskiego zatoka jest oddzielona Sokolickim Przepływem. Swoją drogą, przez wodę przebiega granica administracyjna gmin Kamień Pomorski i Dziwnów.

Jak wiadomo, okoliczne obszary leżały wcześniej w Niemczech, dlatego sama zatoka miała różne nazwy. Oto najważniejsze daty dla nazewnictwa:

  • do 1945 roku – Fritzower See;
  • od 1949 – Jezioro Wrzosowskie, następnie Zatoka Wrzosowska;
  • po 2006 – oficjalna nazwa Zatoka Wrzosowska potwierdzona przez Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych.

Tyle historii i geograficznego opisu, pora przejść do konkretów. Zamknij oczy i poczuj ciepło słonecznych promieni oraz przyjemną, nadmorską bryzę. Jeżeli kochasz wodne aktywności i wypoczynek na plaży, wcale nie musisz ograniczać się do Bałtyku. W Dziwnowie możesz spokojnie odpocząć także nad samą Zatoką Wrzosowską. Ta miejscowość jest niemal zewsząd otoczona wodą, co sprzyja pływaniu na kajakach, motorówkach, rowerach wodnych, jachtach i katamaranach. Bez problemu wypożyczysz je na brzegu. Nic dziwnego, że w sezonie organizuje się tu wiele żeglarskich imprez, jak np. regaty. Możesz także wykorzystać letni urlop na naukę windsurfingu w miejscowych ośrodkach i klubach.

W Zatoce Wrzosowskiej, podobnie jak w całym Zalewie Kamieńskim, nie brakuje ciekawych odmian ryb – szczupaków, miętusów, sandaczy, boleni czy okoniów. Jeżeli lubisz wędkowanie, to zdecydowanie miejsce dla Ciebie. Przybywając do Dziwnowa, przekonujesz się, że wypoczynek nie musi oznaczać przymusu plażowania nad samym Bałtykiem. Na wakacjach warto mieć wybór, dlatego miejscowości takie jak Dziwnów są godne polecenia.

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo