NAJLEPSZY PORTAL O POBIEROWIE!
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • NawaraPARK
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • Morska Fala
  • baner-310-150
  • baner310-150
Kolej wąskotorowa

Nadmorska Ciuchcia Retro

Spędzając wakacje w Pobierowie, na terenie gminy Rewal koniecznie trzeba zdecydować się na przejażdżkę kolejką wąskotorową. Jest to niezwykłą atrakcja turystyczna, która zachwyci turystów w każdym wieku. Kolejka, która jest nazwana Nadmorską Ciuchcią Retro zabiera podróżnych w niezwykłą podróż. Sama kolejka jest najstarszą na polskim wybrzeżu i liczy sobie przeszło sto lat. Kolej napędza tradycyjny parowóz, z którego komina wydobywa się dym. Przejażdżka kolejką jest prawdziwą podróżą w przeszłość. Jadąc możemy podziwiać piękne zielone tereny oraz nadmorskie miejscowości gminy Rewal. Kolej porusza się po 1000 mm torach, a jej trasa przebiega od Pogorzelicy po Rewal.

Trasa po której porusza się Ciuchcia retro jest tak pomyślana by z okien pociągu zobaczyć największe atrakcje jakie ma gmina  Rewal, pokazując w każdej nadmorskiej miejscowości, to co jest w niej najpiękniejszego. I tak W Pogorzelicy trasa przebiega przez rezerwat ptactwa wodnego, który jest zlokalizowany na jeziorze Liwia Łuża. Jadąc pociągiem podziwiamy piękne krajobrazy, taflę jeziora i bogactwo gatunków ptaków, które rezerwat ten zamieszkują. Jest to niezwykłe przeżycie dla wszystkich miłośników przyrody. Jadąc dalej trasą kolejki możemy podziwiać zabytkową latarnie morską w Niechorzu, a następnie możemy rolniczą wieś Śliwin. Dalej trasa kolejki przebiega przez Rewal, gdzie przez okna pociągu możemy zobaczyć klifowe wybrzeże. Trzęsacz to przede wszystkim ruin kościoła oraz niezapomniany widok startujących z wysokiego klifu paralotni. Kolejny przystanek to Dreżewo gdzie można dostrzeżemy piękny park oraz ruiny pałacu, następnie Karnice i pozostałości po zabytkowym wiadukcie. W Rybokartach można podziwiać piękny pałac zlokalizowany na jeziorem. Ostatni przystanek to Gryfice, gdzie zobaczymy starą parowozownię.

Trasa kolejki jest tak skonstruowana by turyści nią podróżujący mogli wypoczywać podziwiać piękno przyrody i zobaczyć co gmina Rewal ma do zaoferowania by zaszczepić potrzebę sięgnięcia po więcej i odkrywanie tego co Pobierowo i okolice ma do zaoferowania.

Zobacz rozkłąd jazdy na sezon 2014 >>

Opinie o ośrodku

Brak opinii

dodaj opinię


Strony www dla pensjonatów, hoteli, apartamentów

Zobacz TV Pobierowo